Sign in to follow this  
Melandri

Forum Kuralları

Recommended Posts

RetroHub Forum Kuralları

Madde 1

Bu forum Retro-Hub.com'un  resmi forum sitesi olup, amacı Habbo Hotel ve retroları içerisindeki bilgi ve kaynak  paylaşımı ve tartışma ortamı oluşturmaktır. Bu kural dahilinde forum içerisinde RetroHotel siteleri hariç tutlup, RetroHub.com'a ait olmayan platformlara yönlendirmeler yapılamaz. Görüntüler ve yazılar paylaşılamaz. Bu yönlendirme yasağı içerisine Leetmenow.com girmemektedir.

1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 3 gün forum hesabı kapatılır.

 

Maddde 2

Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir. Yöneticiler haber vermeden kuralları değiştirme hakkına sahiptir. Kurallar ile ilgili yapılan değişiklikler Forum Duyuruları bölümünden kullanıcılara duyurulur.

 

Madde 3

Forumun tamamında yetkili olan moderatörlere Süper Moderatör denir. Süper Moderatörler forum işleyişinde 2.derecede yetkililerdir. Kendilerine bağlı moderatörlerin koordinasyonu ile kuralların işleyişinden ve uygulanmasından sorumludurlar. Forum kurallarına uymayan kullanıcılara uyarı verebilir veya bu kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir.

 

Madde 4

Moderatörlerin görevi yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmesini engellemek ve forum düzenini sağlamaktır. Moderatörler sadece görevli oldukları alanlarda yetkilidirler. Forum kurallarına aykırı başlıkları kilitleyebilir veya kaldırabilir, forum kurallarına uymayan kullanıcılara uyarı verebilir veya bu kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir.Madde 5

Destek sisteminde veya forumda yazılan yazılar - paylaşılan görseller (resimler ve videolar) ve linkler, kullanılan imzalar ile avatarların sorumluluğu ilgili kullanıcının sorumluluğundadır. RetroHub yöneticileri başkalarının yazdığı yazılardan veya paylaşımlarından dolayı sorumlu tutulamazlar.

 

Madde 6

Kişilerin forum ve destek sistemi hesapları bir bütün olarak değerlendirilir. Bu iletişim kanallarından her hangi birinden yöneticilere karşı yapılan hakaret, küfür v.b ihlaller ya da hesap satışı, ticari amaçlı reklam v.b gibi ihlallerde alınan cezalar ile ilgili olarak diğer iletişim kanallarında bulunan ilgili yöneticilerin uygun göreceği müdahale ile sonuçlanır.

 

Madde 7

Forumda, dini veya siyasi içerikli tartışmalar yapılamaz. Tartışma ortamına zemin hazırlayacak yazılar veya görsellerde bu kurala dahildir. Bu kural imza ve avatar içeriğinde de geçerlidir.

1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 1 gün uzaklaştırma.
Sonraki ihlaller: 3 gün uzaklaştırma.
Art niyet halinde Madde 33 geçerlidir.

 

Madde 8

Özel hayatın ve haberleşmenin gizliliğini ihlal eden yazılar veya görseller forumda yayınlanmamalıdır.

a.Kişinin ailevi hayatını veya özel yaşantısını deşifre edecek, kişilik haklarını zedeleyecek tarzda olan yazılı veya görsel paylaşımların forumda yayınlanması yasaktır.
Gerçek veya değil, diğer platformlarda ki (WhatsApp - Skype - Facebook vb.) konuşma kayıtlarının yazılı veya görsel olarak paylaşılması da kişilik haklarını zedeleyeceğinden bu kural kapsamında değerlendirilebilir.

İhlalinde 7 gün forum hesabı kapatılır.
Art niyet halinde Madde 33 geçerlidir.

b.Oyun veya forum özel mesajları konuda adı geçen isimlerin onayı yoksa yayınlanamaz.

1. ihlal: Uyarı verilir.
2. ihlal: 3 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 7 gün forum hesabı kapatılır.

c.Ticket cevaplarının yayınlanması yasaktır.

1. ihlal: 1 gün forum hesabı kapatılır.
2. ihlal: 3 gün forum hesabı kapatılır.
Sonraki ihlaller: 7 gün forum hesabı kapatılır.

 

Madde 9

Forumda kullanılan imza, avatar ve kapak fotoğrafı ile ilgili;

Forum kuralları ilgili görseller için de geçerlidir. Görsellerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. İmza, avatar ve kapak fotoğrafı forum kuralı ihlali, ilgili madde üzerinden yaptırıma tabidir.

İhlalinde: İmza, avatar veya kapak fotoğrafını kullanma yetkileri süreli/süresiz olarak alınabilir.
Art niyet halinde Madde 10 geçerlidir.

Madde 10

Forum kurallarının cezai müeyyide gerektirmeyen maddelerinin art niyetli olarak ihlali halinde; forum adminlerinin kullanıcılara uyarı verme, süreli veya süresiz hesap kapatma ve profil yetkilerini (avatar imza vs.) kısıtlama yetkisi vardır.

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this