Sign in to follow this  
Hugo

[Albion Online Rehberi] ilk gün İlk Görevler

Recommended Posts

Merhaba Retro Hub!

Albion Online'da yeni maceranıza başlamaya hazır mısınız? Çoğu kişinin aradığı konuyu bugün bu sitede paylaşacağım. Henüz Türkçe rehber serisi olmayan Albion Online'nın,  Bugün "İlk gün İlk Görevler" konusunu paylaşacağım. uzatmadan ne yapacağınızı anlatayım.

Oyuna henüz başlamadıysanız ve başlamaya karar verdiyseniz buradan kayıt olabilirsiniz

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Karaya Çıkmak
Önce, fareyi kullanarak ekranda hareket etmeye alışın, ardından araç ipucu kutusu açıldığında görev günlüğünüze bakın . Görev günlüğünüze dikkat edin: görevleri tamamladıkça, görev hedefleri güncellenecek ve değişecektir. Rahatça hareket edip görevlere baktığınızda, sizinle konuşmak isteyen birinin olduğu deniz fenerine giden merdivenleri takip edin.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Wounded Crafter size tamamlamanız gereken bir dizi görev verecek ve görevi kabul ettiğinizde bunları verilen sırayla yapmalısınız. İlk olarak, o deniz fenerine tırmanalım ve çevremizi daha iyi görelim. Dairelerin içine adım atmak, çevrenizi ve bilmeniz gereken ilgili alanları görmenizi sağlayacaktır. Yürüme yolunun sonunda küçük bir sandık var , bu yüzden onu kaçırmayın - içine almaya değer bir şey olup olmadığını görmek için üzerine tıklayarak açabilirsiniz. Bu güzel bir zırh takımına benziyor - dümene ve envanterinizdeki diğer eşyalara tıklamak onları donatacak. Sizden istendiğinde, merdivenlerden aşağı yolculuğu çok daha hızlı hale getirmek için sprint yeteneğini etkinleştirin. Wounded Crafter'a geri dönün, sanırım senin için daha fazla görevi var.

Wounded Crafter daha sonra size malzeme toplamanın temellerini öğretmek için yeni bir görev verecek . Gerekli kaynaklar vurgulanan alanlarda bulunabilir - bu durumda kaba kütükler ve taş. Görev için gereken miktarda kaynağı topladıktan sonra, Wounded Crafter'a geri dönün. Görünüşe göre şimdi işçiliğin temellerini öğreneceksiniz - Demirciye gidip bir kılıç yapmayı öğreneceksiniz. Albion'daki ilk silahınız!

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


 

Kılıcın şu anda kullanılabilen iki yeteneği var. Köprüdeki Kafirleri önceden düşünerek, bir grup düşmanla en iyi şekilde başa çıkacağını düşündüğünüz birini seçin. Etrafta koşturduğunuz her şey için, savaşınıza yardımcı olacak bir kalkan alacaksınız. Görünüşe göre Albion dünyasına kılıç becerilerinizi göstermeye neredeyse hazırsınız. Kapıya gidin ve kavga için hazırlanın.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


 

Yeni ekipmanınızı kullanarak Heretiklerle köprüde savaştıktan sonra , Destiny Board'unuzun Acemi Maceracı düğümünün kilidini açacaksınız . Tebrikler! Artık Destiny Board düğümlerini tam olarak görebilirsiniz. Şöhret kazandıkça ve her seviyenin gereksinimlerini yerine getirdikçe, Destiny Board'unuzun kenarlarına doğru dışarıya doğru işleyen yeni düğümler açılacak.

Şimdi deniz fenerinden gördüğümüz gemiye gitmelisiniz, çok uzakta değil. Sığınağa ulaştığınızda, ilk yapmanız gereken Kaptan Tia ile konuşmaktır . Ne yapılması gerektiğini açıklayabilecektir.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


 

Görünüşe göre gemi kötü durumda ve onu tamir etmeye yardım etmen gerekecek. Bu çabaya yardımcı olmak için önce bir ata ihtiyacınız olacak . Neyse ki, yakındaki Pazar yeri bir tane tedarik edebilmelidir. Şimdi, tamamlamanız gereken daha fazla görevi olan Yaralı Zanaatkar ile yeni konumunda konuşmalısınız.

Görünüşe göre gemiyi tamir etmeye yardımcı olacak kaynakları toplamakla meşgul olacaksınız. Toolmaker aletleri zanaat yardımcı olabilir, ancak önce daha fazla kaynak gerekecektir. Yakında 6 Kaba Taş ve 6 Kaba Tomruk toplayın , ardından Alet Yapıcıyla tekrar konuşun. Ardından Silas the Wounded Crafter'ın sizden istediği iki aleti üretebilirsiniz.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


 

Dünya Haritasını açarak yapabileceğiniz, bulunduğunuz bölgeye muhtemelen daha iyi bakmanın zamanı gelmiştir. Hideout adlı bir kümenin içindesiniz. Belirli küme haritasını açmak için üzerine sol tıklayarak bir küme hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz . Her küme beş farklı biyom türünden birine aittir : Bataklık, Orman, Bozkır, Yayla ve Dağ. Farklı Biyomların her biri, küme haritasının sağ üst kısmında gösterildiği gibi farklı kaynak tahsisine sahiptir.

Görünüşe göre Silas sizinle tekrar konuşmak istiyor, onu bekletmeseniz iyi olur!

Gemiyi onarmaya başlamak için, Huş Ağacı Tomrukları ve Sağlam Post toplamak için yeni araçlarınızı kullanın . Araçları kullanmak için donatmanıza gerek yok, envanterinizde bulundurmanız yeterli. Bu, bir silahı her zaman kuşanmış halde tutmanızı sağlar, bu Albion'da yararlı bir özelliktir. Unutulmuş Orman'a gidersiniz.

Gerekli kaynakları topladıktan sonra, muhtemelen sizin için daha fazla işi olan Silas'a geri dönebilirsiniz. Tamam, daha sonra Dağlara gitmeniz gerekiyor gibi görünüyor - konum mini haritanızda işaretlenmiştir. Mountain Fort kümesinden 6 Bakır Cevheri ve 4 Pamuk Elyafı toplamalısın ve gerekli miktarı elde ettikten sonra Sığınağa geri dönebilirsin. Silas senden oldukça memnun görünüyor, şimdi size topladığınız tüm kaynakları gemiyi tamir etmek için kullanılabilmeleri için nasıl iyileştireceğinizi öğretecek.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


 

Tebrikler, artık bir Stajyer Ustasınız . Her kaynak türünün altındaki haçı etkinleştirerek gemiyi rafine kaynaklarınızla onardıktan sonra, Sığınağın merkezindeki Kaptan Tia ile konuşmalısınız.

Görünüşe göre yakınlarda daha çok Kafir var. Kaptan Tia konumu haritanda işaretledi. Savaş becerilerinizi tekrar uygulama ve haritalarından bazılarını çalma zamanınız geldi. Ulaştığınızda Öğrenme Noktası Eşik ait Stajyer Fighter Düğüm bu kadar gitmek Unutulan Woods kapalı, Kilidi açmak için yeni edinilen Öğrenme Noktalar kullanmalıdır. Heretic Karakolu'na yaklaştığınızda, inip yaya olarak ilerleyin, böylece savaşmanız gerektiğinde silah becerileriniz kullanıma hazır olacaktır. Sahip olduğunuz o lezzetli Havuç Çorbasından biraz donatmak ve yemek iyi bir fikir olacaktır, sağlığınızın yenilenmesini büyük ölçüde artıracaktır - herhangi bir süre için savaşmayı planlıyorsanız çok yararlıdır.

715AR9I.thumb.jpg.f8b2d944447ecf2a61c6d3e4a6a92d5d.jpg

Planları çaldıktan, Stajyer Dövüşçünün Öğrenme Noktası Eşiğine ulaştıktan ve Öğrenim Puanlarınızı bunu tamamlamak için kullandıktan sonra, sonraki talimatlarınız için Kaptan Tia'ya geri dönmelisiniz. Bu harita çok önemli görünüyor: Heretik Kale'nin eksiksiz bir düzenine sahip. Kaptan Tia , saldırı zamanı neredeyse geldiğinden, Acemi zırh ve silahlarla donatılmanın zamanının geldiğini düşünüyor. Hangi ekipmanın sunulduğunu görmek için Warrior's Forge , Hunter's Lodge ve Mage's Tower'a bakın.


LgINScV.jpg.a2ba27f8f572212ad2f249aed8da7692.jpg

 

Öğeler üzerinde vermeniz gereken bazı kararlar var gibi görünüyor. Çok fazla endişelenmeyin - bu noktada seçtiğiniz şeyi beğenmezseniz, yapınızı daha sonra farklı öğeleri donatarak ve düğümlerinin kilidini açarak değiştirebilirsiniz. Şimdilik, Albion'u nasıl oynamak isteyebileceğinizi düşündüğünüze göre giymek istediğiniz öğeleri seçin. Bunu, hangi tür silahların ve zırhların ne yaptığı ve hangi düğümlerin kilidini açacakları hakkında verilen bilgilere dayandırabilirsiniz.

Bu noktada, üç zırh türünün bir karışımını denemek isteyebilirsiniz - örneğin, Acemi Bilgin Sandalet , Acemi Paralı Asker Ceketi ve Acemi Asker Miğferi üretin veya satın alın . Elbette parçaları uygun gördüğünüz gibi değiştirebilirsiniz, ancak bu, tamamlandığında tüm zırh türlerinin Journeyman Armor düğümlerini açacaktır .

İstediğiniz öğeleri yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu kontrol edin ve kaynakları toplamak için Forgotten Woods (Hide and Logs) veya Mountain Fort (Fiber and Ore) kümelerine gidin - ya da sadece ürün satın almak için yeterli Gümüş alana kadar daha fazla Kafir öldürün. Pazar yeri. Seçim senin! Acemi eşyalarınızı edindikten sonra Kaptan Tia ile tekrar konuşun ve bir Acemi Pelerini ile ödüllendirileceksiniz .

Tekrar savaşmanın zamanı gelebilir, bu yüzden Dağlardaki Heretic Kalesini bulmanız gerekecek. Onu bulduğunuzda, o lezzetli Havuç Çorbasından daha fazla yemeye ihtiyacınız olup olmadığını kontrol edin ve dikkat dağıtmak için Heretics'i öldürmeye başlayın.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

 

Dikkat dağıtmada iyi iş çıkardınız - şimdi Heretics'in mühimmat deposunu ateşe vererek daha fazla kaos yaratmanız gerekiyor.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


 

Kaptan Tia'yı işaret etme zamanı. Mini haritanızda işaretli konuma doğru yol alın. İki Kafir dövüşe hazır görünüyorlar, bu yüzden her seferinde birine odaklanın ve menzilli saldırılarına dikkat edin. Onlar bertaraf edildikten sonra, İskelede Kaptan Tia ile birleşebilir ve bu adayı onardığınız gemide bırakabilirsiniz, bu sizi istediğiniz yere götürecektir.

Unutmayın, her biyomun farklı bolluk düzeylerinde farklı kaynaklara erişimi vardır, ancak Albion'daki beş toplanabilir kaynaktan yalnızca üçüne erişime sahip olacaktır . Hala Albion'un beşinci kaynağının daha yüksek seviyeli bir versiyonunu toplamadınız: taş . Taş, yapılar inşa etmek için kullanılır ve daha sonraki bir tarihte evler, üretim istasyonları veya kendi çiftliklerinizi inşa etmek istiyorsanız oldukça önemlidir. Eğer böyle bir planınız yoksa, şimdilik bunun için fazla endişelenmeyin.

Eşyalar için gereksinimlerinize (bunları kendiniz yapmak istiyorsanız) veya nasıl oynamak istediğinize göre bir karar verin. "Yolculuğu Satın Al" seçeneğini etkinleştirmeden mevcut konumların her birini seçmek, o konumda ne olduğuna dair kısa bir açıklama verecektir. Hazır olduğunuzda, seyahat etmek istediğiniz konumu seçin ve Yolculuğu Satın Al'a basın.

İlk Kasabanıza Ulaşma

Şehre vardığınızda, herhangi bir şey yapmadan önce, etraflarında altın bir aura olan ekranınızın sağ üst köşesindeki simgelere bir göz atın. Her birinin söylediklerini okuyun, ardından yokuşta yürüyün ve Kraliyet Askeri ile konuşun .

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.


 

Kraliyet Komutanının sizin için bazı görevleri var ve ödül çok cazip görünüyor. Üç günlük Premium, Albion'da zamanınıza başlamanın harika bir yoludur!

Daha fazla görev kabul etmeden önce şehrin geri kalanını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Özellikle not, şehir merkezinde büyük bir sandıktır. Bu sizin kendi güvenli bankanızdır ve birçok öğeyi tutabilir. Taşımak istemediğiniz kaynaklarınız veya rafine malzemeleriniz varsa, bunları bankada saklayabilirsiniz. Her banka diğer şehirlerdeki diğer bankalardan ayrıdır, bu nedenle daha sonra kafa karışıklığından kurtulmak için nereye koyduğunuzu not edin. Öğeleri üzerine tıklayarak ve envanterinizden sürükleyerek bankaya taşıyabilirsiniz. Pencereler arasında daha hızlı aktarımlar için, bir öğeye shift'i basılı tutarken de sol tıklayabilirsiniz.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

 

Kasabada yapmak isteyebileceğiniz başka görevler de var. İlk olarak Zanaatkar Stajyerinin kilidini açmak ve " Odaklanma " görev serisini başlatmak için Royal Crafter ile konuşun . Ardından ilk Altın parçanızı almak için haritanın kenarındaki gölgeli karakterle konuşun . Daha sonra Kraliyet Komutanıyla konuşmalı ve Savaş Eğitimi için "Tehlikeli Bir Yer" i kabul etmelisiniz , ardından belirtilen kümeye gidip Kraliyet Askeri'yi bulmalısınız. Bir seferde bu görevlerden yalnızca birini açabilirsiniz, bu nedenle bunları yukarıdaki sırayla yapmak iyi bir fikirdir, böylece savaş eğitimi için şehirden ayrılmadan önce her şey tamamlanmış olur.

Kraliyet Askeri sizi gördüğüne oldukça memnun görünüyor - görünüşe göre anakarada Kafirler de var. Eminim onlar çözemeyeceğin bir şey değildir! Gümüş toplamak, Albion'un çok önemli bir parçasıdır ve bunu yapmanın birçok yolu vardır. Şimdilik onu Heretik'ten alacağız. Çevrenizde kamplar var - en yakın olana gidin ve Kafirleri öldürmeye başlayın. Eğer o Havuç Çorbası kaldıysa, tekrar yeme zamanı. 200 Gümüşü elde edip Journeyman Reaver'ın kilidini açtıktan sonra , Royal Soldier'a dönme zamanı gelmiştir.

jk4ervC.thumb.jpg.3e9c7696de4dc77818c6fd9c56ffad30.jpg

Kraliyet Kaptanıyla konuşmak için şimdi farklı bir kümeye gidiyorsunuz ! Bulunduğu yere seyahat edin ve ne yapmanız gerektiğini görün. Tamam, şimdi işler ciddileşiyor: ya yerel bir Heretik kampında , bir zindanın derinliklerinde ya da şehirdeki mavi portaldan erişilebilen bir Keşif Gezisinde bir Heretik patronu bulup öldürmeniz gerekiyor.


l6m7M0I.jpg.e86c7d4d68da8a10fc5fc5f424961077.jpg
 

Unutulmuş Kasalar

Vault'lara girdikten sonra batı tarafında ilerleyin. Sıçanlar ve Kafirlerle uğraştıktan sonra Kafir bir patronla yüz yüze geleceksin. Tek Başına Bir Sefer yapmayı seçerseniz, ona saldırabilmek için sonuna kadar savaşmanız gerekecek. Her iki durumda da, şimdiye kadarki en zorlu dövüşünüze hazırlanın maceracı.
 

AZ43zn5.jpg.55cee712882bb8e7c0e403f79dde2144.jpg
 

Heretic boss'u yendiğinizde, Expedition'ın çıkış portalını kullanabilir veya yüzeye dönmek için ayrılma zindanı özelliğini seçebilirsiniz. Kraliyet Kaptanına kısa bir yolculuk, bir Usta Kraliyet Mührü ile ödüllendirildiğinizi görecek . Bunlar, belirli bir zırh türünün Artifact düğümü için güçlü ekipman parçaları olan Kraliyet Zırh parçalarının yapımında kullanılır . Kraliyet Kaptanı, yakındaki ilk Kraliyet Şehrine gitmenizi öneriyor, bu nedenle Kasaba Bankasında sahip olduğunuz tüm ekipmanları toplayın, Dünya Haritanızı kontrol edin ve en yakın Kraliyet Şehri için bir rota planlayın.

Tebrikler - artık Albion'da kendi kaderinizi takip etmekte özgürsünüz! Bir savaşçı, tüccar, toplayıcı, zanaatkar, çiftçi ya da olmak istediklerinizin karışımı olun. İlk hedefiniz , Journeyman Transport Ox ve Journeyman Riding Horse'a erişmenizi sağlayacak Journeyman Adventurer'ın kilidini açmak olmalıdır . Henüz bunu yapmadıysanız, Toplama meslek düğümlerini açacak olan Stajyer Toplayıcı'nın kilidini de açmalısınız.

Silah becerileriniz artık Journeyman'de veya çok yakında olmalı ve artık Journeyman Hunter , Mage veya Warrior için Fighter düğümlerinin denemeniz için yeni silah seçenekleri açtığını (veya kısa bir süre sonra açacağını) görebilirsiniz. Aynısı, Öğrenme Eşiklerine ulaştığınızda seçtiğiniz zırh parçalarında da olacak. Bu düğümleri Journeyman'de açmak için gereken birkaç öğrenme puanını harcamaktan korkmayın - sadece her şeyi çılgına çevirmeyin çünkü Öğrenme Noktaları ve Odaklanma Albion'un gerçek can damarıdır ve onları şimdi kurtarmak sizi iyi bir yerde tutacaktır. uzun vadede.

İyi şanslar, umarım yardımcı olabilmişimdir. Herhangi bir sorunuz olursa yorumlarda cevaplayabilirim.

Albion Online ilk Görevler Nasıl Geçilir?, Albion Online Görev rehberi, Albion Online rehberi, Albion Online Heretics Görevi nasıl geçilir

 • Like 1
 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this